ARAMAK İÇİN TIKLAYINIZ
Küçük Penis Nedir Sorunu ve Tedavisi | | Vpills Gold Medikal Yetkili Satış Sitesi - 0216 336 34 00

Sizler için Uzman hekimlerimize küçük penis, küçük penis sorunu ve küçük penis tedavisi hakkında sorular sorup cevaplar aldık.

Küçük Penis Nedir ?

Küçük penis tanımını tam olarak bir uzunlukla belirtmek yanlış olur. Bunun yerine bazı kıstaslar belirleyip ortalama bir uzunluk belirtmek daha faydalı olacaktır. Bu farklılıklar ülkelere göre değişebilmektedir. Örneğin bir ülkede ortalama penis boyutu 10 cm iken bir başka ülkede 14 cm. bulabilmektedir. Kesin bir tanım için bireyin genetik faktörleri, beslenme kültürü, yaşam koşulları, kilosu gibi sayamıyacağımız birçok etken vardır.

Bu etkenleride göz önünde bulundurarak Türkiye geneline göre erişkin bir bireyin penisinin ereksiyon halindeyken

  • 6 cm. ve aşağısı mikro penis
  • 6 – 12 cm. arası küçük penis
  • 12-15 cm arası normal penis
  • 15 cm. ve yukarısı büyük penis

olarak sınıflandırıyoruz.

Bir diğer etken durum ise penisin incelik ve kalınlık oranlarıdır. Eğer penisinizin çapı yani çevresi 10 cm den küçük ise ince penis olarak adlandırılır.

Küçük Penis Sorunu Nelerdir ?

Küçük penis sorunu yaşamınızda en çok bayan partneriniz ile cinsel birleşmenizde sizi etkileyecektir ve bu sebeple konuyu bu bakış açısı ile ele almakta fayda var. Bayanların cinsel organının dış yüzeyinden içe doğru ancak üçte birlik kısımı zevk almayı sağlamaktadır bu sebeple ortalama normal kalınlıkta ki bir penisin boyutu 8 cm civarı yeterli olmaktadır. Bu değer genel bir değerdir bazı bayanlar için biraz daha uzun veya kısası olabilmektedir.

Eğer penisiniz küçük penis sınıfında ve ince ise bayan partnerinizin zevk alması azalabilir küçük penis olup kalınsa bayan partneriniz zevki daha çok alabilir.

Bir diğer önemli nokta ise doktor olarak bize gelen küçük penisli kimselerde psikolojik kaygılar ve ilerlemiş bazı psikolojik olumsuzluklar görmekteyiz. Bu durum toplumun tamamen bilinçsizliğinden kaynaklanmaktadır ve sizlere tavsiyemiz bizlere danışarak çözüm yolları aramak ve önyargılarınızdan kurtulmak olacaktır.

Küçük Penis Tedavisi

Küçük penis tedavisinin bazı yöntemleri mevcuttur. Bunlardan bazıları cerrahi yöntemler, büyütücü gıda takviyeleri veya ilaçları ve pek fazla etki görülmemekle birlikte penis egzersizleridir.

Cerrahi Yöntem :

Penis boyutunu uzatabilmek için penisi vücuda bağlayan bağların (ligamanların) bir kısmının kesilmesi, penis derisinde uzama sağlayabilmek için uygun deri uzatma teknikleri, kalınlığında artma sağlanabilmesi için ise kişinin kendisinden alınan yağ veya deri-yağ tabakasının penis derisi altına aşılanması en çok kullanılan yöntemdir. Bu yöntemle uyarılmamış (flask) bir peniste 2-3 cm.lik bir uzama ve 2 cm.lik bir çap artışı sağlanabilmektedir.

Vakum ereksiyon cihazları:

Penis içinde kanı hapsederek ereksiyon benzeri bir durum oluştururlar.

Penil protezler:

Penis içine yerleştirilerek peniste sertleşme sağlarlar.

Doğal Yöntemler Gıda Takviyeleri

Küçük penis sorunu olanlar cerrahi müdahaleden sakındıkları için doğal yöntem ve gıda takviyesi arayışlarına girmişlerdir. Cerrahi müdahale sonrası oluşan penis bazıları açısından estetik gelmemekte ve psikolojik sorunlara neden olabilmektedir.

Gıda takviyeleri bu alanda çalışan dünyaca ünlü hekimler tarafından formülize edilmiş doğal bitkilerden hazırlanmış kürlerdir. Bunların arasında etkisi en iyi olan ürün v-pillstir. V-pills hemen herkes tarafından kabul görmüş ve saygınlığını kanıtlamıştır. Tamamen bitkisel olması nedeni ile yan etkisizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir